Atrakcje

image

GUBAŁÓWKA

Stanowi jeden z symboli Tatr i samego Zakopanego.To stąd roztacza się pasjonująca panorama na tatrzańskie szczyty po stronie polskiej i słowackiej, ale też i pasmo Babiogórskie. Na Gubałówkę można dotrzeć wprost z samego Zakopanego kolejką linowo-terenowa albo pieszo. Kolejka na Gubałówkę ma 1298 metrów długości i wspina się około 300 metrów do góry.

Latem można skorzystać z oferty zjeżdżalni grawitacyjnej – jazda na sanko-wózkach spodoba się zwłaszcza dzieciom albo wybrać się na spacer grzbietem Gubałówki, w kierunku zachodnim i zjechać na dół wyciągiem krzesełkowym.

Kraina Światła jest wyjątkową zimową atrakcją na Gubałówce.Trójwymiarowe świetlne rzeźby zajmują teren wokół górnej stacji kolejki, gdzie rozbłyskują blaskiem ekologicznych żarówek. Iluminacje zbudowane w Krainie Światła inspirowane są historią Zakopanego, podhalańskim folklorem oraz tatrzańską przyrodą.

Oczywiście niezależnie od pory roku warto odwiedzić to miejsce.


HALA GĄSIENICOWA

Jedna z bardziej malowniczych tatrzańskich hal. Jest całkiem prosta do pokonania. Idealnie nadaje się na pierwsze wyprawy, nawet z małymi dziećmi. Z Kuźnic możemy udać się tam przed Dolinę Jaworzynki lub Boczań i po dwóch godzinach spaceru możemy cieszyć się z widoków oraz uroku Gąsienicowej. Tędy również prowadzi jedna z dróg na Kasprowy . Warto zatrzymać się tutaj, wypić herbatkę w Schronisku Murowaniec i przedłużyć spacer nad Czarny Staw Gąsienicowy, skąd rozciąga się cudowny widok na pobliskie szczyty. Przyjemna wycieczka dla każdego!

image

image

TERMY CHOCHOŁOWSKIE

Termy Chochołowskie stworzone z myślą o rekreacji i relaksie to największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych.

www.chocholowskietermy.pl


SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA

Idealna atrakcja w sezonie letnim
Jeśli lubisz wycieczki jednodniowe i wyprawy nad wodę to Spływ Przełomem Dunajca jest idealną alternatywą na spędzanie czasu.

To popularna atrakcja turystyczna polegająca na spływie na drewnianych tratwach wśród wijącej się między stromymi skałami i zalesionymi wzgórzami rzece Dunajec w Pieninach, gdzie można podziwiać zapierające dech w piersiach piękno wapiennych formacji skalnych takich jak np. Trzy Korony oraz wiele innych malowniczych górskich krajobrazów.

Pieniński Park Narodowy jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla osób szukających pięknych widoków, a słynne meandry Dunajca, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i mogą wprawić w zachwyt każdego.

image

image

SPACER W KORONACH DRZEW

Ścieżka w Koronach Drzew , po której spacer pozwala nam podziwiać piękno otaczającej nas przyrody usytuowana jest na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, w miejscowości Zdziar na Słowacji.

Ścieżka w koronach została wybudowana wśród lasu w samym środku Doliny Bachledowej i ma 32 metrową wieże widokową z której można podziwiać panoramę Tatr Bielskich i Pienin.Ten malowniczy szlak znajduję się zaledwie 40 km od Zakopanego.


RUSINOWA POLANA

Rusinowa Polana to jedno z najpiękniejszych i najbardziej widokowych polan polskich Tatr! Jak na dłoni zobaczymy stąd pasmo Tatr Wysokich, m.in. Lodowy Szczyt, Baranie Rogi, Gerlach, Rysy. Na Rusinowej Polanie wypasane są owce, znajduje się też tu bacówka, gdzie można kupić oscypki.

Prowadzący na Rusinową Polanę szlak jest na tyle łatwy i krótki, że świetnie nadaje się dla początkujących turystów, a nawet z małymi dziećmi! Z polany blisko także na Gęsią Szyję, która stanowi również świetny punkt widokowy. Rusinowa Polana jest wyjątkowym miejscem pod względem widokowym.

Tuż obok Rusinowej Polany znajduje się słynny, drewniany kościół Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

image

image

MORSKIE OKO

W odległości ok. 25 km od Zakopanego, znajduje się jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w polskich górach Morskie Oko. Jest największe (ok. 35 ha) i przez wielu uważane za najpiękniejsze jezioro Tatr.

Szlak do Morskiego Oka to wygodna, szeroka, asfaltowa droga o łagodnym nachyleniu. Cała długość szlaku ma ok. 8 km - istnieje możliwość skorzystania z góralskich fasiągów(czterokołowych wozów konnych) i podjechania do Włosienicy, z której do Morskiego Oka pozostaje jeszcze ok. 20 min pieszo.

Po drodze rozciągają się przed nami wspaniałe widoki, a przy jeziorze będziemy mogli zobaczyć wieletatrzańskich szczytów, w tym ten najwyższy – Rysy. Dla chętnych jest możliwość spaceru nad Czarny Staw oraz obejścia jeziora dookoła.


ZAKOPANE

Miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego (od Doliny Suchej Wody do Doliny Małej Łąki).